PORADNIA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA W WYSOKIEM MAZOWIECKIEM WRACA DO PRACY STACJONARNEJ


 

Drodzy Rodzice oraz Uczniowie

 

      Od 4 maja 2020 roku  Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Wysokiem Mazowieckiem wznawia w szerszym zakresie swoją działalność stacjonarną. Z  uwagi na stan epidemii, w pierwszej kolejności będą realizowane zgłoszenia w zakresie diagnozowania dzieci i uczniów na potrzeby wydania stosownych opinii i orzeczeń, ważnych dla ich przyszłości edukacyjnej i dalszych losów. Dbając o wspólne bezpieczeństwo dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wysokiem Mazowieckiem opracował niezbędne i konieczne zasady i procedury pozwalające na zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków funkcjonowania Poradni w trybie stacjonarnym w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

      Przygotowano gabinety diagnostyczne, w których możliwe jest szybkie przeprowadzenie dezynfekcji, pracownicy zostali wyposażeni w środki ochrony osobistej, wprowadzono zaostrzone zasady kontaktów interpersonalnych w budynku, przyjmowania klientów i obiegu dokumentów.

      Rodziców, w celu umówienia się na wizytę do Poradni, uzyskania informacji, porady czy konsultacji, prosi się o kontakt telefoniczny pod numerem 862752552, 695998244 lub poprzez wrzucenie do specjalnej skrzynki znajdującej się na parterze budynku siedziby Poradni wypełnionego zgłoszenia lub niezbędnych dokumentów.

      Umawianie dzieci na badanie do Poradni, jak również wstępne postępowanie diagnostyczne i kwalifikacja do diagnozy odbywa się telefonicznie. Wizyta w Poradni przebiega zgodnie z ustalonymi procedurami, których w celu zapewnienia bezpieczeństwa należy bezwzględnie przestrzegać, a opinię lub orzeczenie Rodzic otrzymuje pocztą na adres domowy. Poszerzone omówienie wyników badania, dalsze kroki w celu indywidualnych ustaleń w zależności sprawy i indywidualnych potrzeb dziecka będą przeprowadzane drogą telefoniczną po wcześniejszym uzgodnieniu z pracownikiem Poradni. 

Joanna Zawistowska – Śliwowska
Dyrektor
Poradni Psychologiczno Pedagogicznej
w Wysokiem Mazowieckiem